Догляд за шкірою обличчя. Поради косметологів.


Якщо ви хочете щоб у вас була гарна і здорова шкіра, необхідно спочатку визначити ваш тип шкіри і докладніше ознайомитися з потребами різних типів шкіри, застосовуючи ті косметичні засоби які підходять саме для вас.
Найбільш поширеними типами шкіри є: нормальна, суха, жирна, комбінована, чутлива і зневоднена.
Що таке Т-зона?
Т-зона — це Т — образна частина обличчя: чоло, ніс і підборіддя. Шкіра Т-зони іноді значно відрізняється від шкіри щік і навколо очей. Так як цей шар дещо товще решти частини обличчя. Труднощі виникають тільки тоді, коли різниця між Т-зоною і сухими областями обличчя настільки великі, що ви не знаєте, які препарати використовувати для догляду. Тоді ми говоримо про комбіновану шкіру. Якщо ж сальні залози працюють нормально і шкіра на обличчі більш менш рівномірна то це вже нормальна шкіра.
Нормальна шкіра має такі характеристики: вона однорідного кольору; м’яка на дотик і еластична; рівномірно виділяє жир і вологу, не має акне і розширених пор;
Як визначити тип шкіри? Необхідно хороше освітлення; обличчя має бути чистим. Необхідно приступати до аналізу шкіри приблизно через годину після видалення макіяжу, а не відразу. Не кваплячись досліджуйте Т-зону, шкіру щік і навколо очей при цьому звертаючи увагу на текстуру, розмір пір і наявність дрібних зморшок.
Більшість людей володіють сухий, жирної або комбінованої шкірою. Лише у небагатьох зустрічається чутлива.
Чутлива шкіра не належить до певного типу. Це скоріше стан, тому така шкіра потребує особливого догляду. Проблема цих людей не в тому, що у них суха або жирна шкіра. Проблема в тому, щоб поліпшити її текстуру в цілому.
Сальні залози — кращий спосіб зберегти вологу, тому відсутність нормальної роботи цих залоз відразу впливає на вологість. Клітини стають сухими, лускатими, їх процеси сповільнюються, і волога легко випаровується. Шкідливі дратівливі чинники при сухості шкіри легко можуть проникати всередину, тому суха шкіра часто стає болісно чутливої і швидше старіє.

Догляд за сухою шкірою обличчя

Для очищення сухої шкіри необхідно використовувати очищаючі засоби на масляній основі, які не будуть порушувати її природний жир, тобто очищаючий гель або очищає молочко. Після очищення шкіри рекомендується застосування поживних і зволожуючих кремів. Денний крем повинен обов’язково містити сонцезахисні фільтри, щоб уникнути передчасного старіння. Також бажано уникати приміщення з зопалу сухим повітрям і контактів шкіри з хлорованою водою.
Чутлива шкіра потребує особливого догляду за обличчям.
Зверніть увагу на той факт, що відхід простий. Для власниць цього типу шкіри рекомендується в міру вживати напої містять кофеїн. Будьте обережні з алкоголем і гострими прянощами, вони стимулюють циркуляцію крові та підвищують нервозність, що може легко привести до плям і свербіння шкіри.
Догляд за жирною шкірою обличчя
Ознаки жирної шкіри: жирний блиск, розширені пори, камедони, сірість особи;
Привести жирну шкіру в хороший стан не так просто. Але жирна шкіра має свої переваги. Вона практично нечутлива до зовнішніх впливів, тому довше не старіє. Жир створює хорошу захисну плівку, яка не дозволяє волозі випаровуватися і блокує проникнення шкідливих речовин з поза. До тридцяти років, жирна шкіра перетворюється на комбіновану.
Очищення для жирної шкіри необхідно виробляти вранці та ввечері, крему потрібно використовувати не жирні при цьому вони повинні бути зволожуючі.
Як видалити жирний блиск: красива шкіра найбільш легко досягається постійним щадним знежиренням та підтримки рогового шару тонким. Правильна чистка може допомогти в цьому. Скраби, які містять мінеральні дрібні частинки забезпечують хороший результат. Протягом дня ви можете також кілька разів використовувати тоніки з охолоджуючим ефектом.
Догляд за обличчям для комбінованої шкіри.
Комбінована шкіра: жирна Т-зона, можливо, навіть наявність прищів і вугрів, щоки сухі. У зрілі роки, комбінована шкіра майже завжди змінюється у бік нормальної.
Використовуйте зволожуючі креми. Якщо лоб, ніс і підборіддя стало товщі, ніж зазвичай, час від часу, не наносите крем на ці області у вечірній час. І навпаки: якщо звичайний крем не усуває відчуття стягнутості на щоках, додайте трохи вершків. Для різних частин шкіри, використовуйте різні маски.